Na czym polega obsługa techniczna budynków w Warszawie?

Obsługa techniczna budynkówWarszawa to szeroki zakres usług głównych i dodatkowych, które na właścicieli lub zarządców budynków nakłada Ustawa Prawo Budowlane (art. 61 i 62). Mowa tu o obowiązkach zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania obiektu w przypadku wystąpienia czynników zewnętrznych ze strony sił natury i człowieka, na przykład o stabilności konstrukcji przy silnym wietrze, ochronie przed skutkami uderzenia pioruna, czy zabezpieczeniach przeciwpożarowych oraz przeciwpowodziowych. 

Obsługa techniczna budynków to także szereg działań prowadzących do utrzymania ich sprawności i funkcjonalności. Sprawdź, co wchodzi w zakres jej usług.

Obsługa techniczna budynków – Warszawa to:

  • kompleksowe techniczne zarządzanie obiektami,
  • bieżące utrzymanie nieruchomości,
  • przeglądy okresowe,
  • serwisy specjalistyczne dotyczące poszczególnych instalacji w zakresie pomiarów, obsługi bieżącej, przeglądów oraz napraw,
  • stacjonarny i mobilny model obsługi,
  • zarządzanie procesem gwarancyjnym i usterkowym,
  • usługi fachowca,
  • interwencje awaryjne przez 24h, 365 dni w roku,
  • dostawa wszystkich niezbędnych materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych.

Co powinieneś zrobić, jeśli jesteś właścicielem nieruchomości?

Obsługa techniczna budynków mieszkalnych to kluczowe, o co powinien zadbać każdy właściciel lub zarządca nieruchomości. Najkorzystniej jest zamówić kompleksowe usługi firmy, która działa w branży obsługi technicznej nieruchomości. Jeśli zdecydujesz się na jej wsparcie, to ona przejmie odpowiedzialność prawną za wszelkie usterki, awarie i konsekwencje prawne. 

Umowa z firmą, której usługi dotyczą obsługi technicznej obiektów, to najlepsze rozwiązanie również ze względu na koszty. Usługodawca dysponuje bowiem pełnym zapleczem serwisowym. Jest to tańsza obsługa, niż ma to miejsce w przypadku zatrudniania etatowych pracowników specjalizujących się w danych dziedzinach.

Na czym polegają regularne przeglądy techniczne?

Usługi wchodzące w skład oferty firmy zajmującej się obsługą techniczną budynków mieszkalnych to także regularne przeglądy techniczne. Mowa tu o utrzymaniu budynków we właściwym stanie technicznym, ale także estetycznym. Usługi te dotyczą bezpieczeństwa pożarowego, użytkowego, higienicznego, ochrony środowiska, ochrony przed hałasem i drganiami, oszczędności energii i właściwej izolacyjności termicznej.

Poszukujesz usług z zakresu obsługi technicznej budynków w Warszawie? Napisz lub zadzwoń do Synertech! Gwarantujemy kompleksową pomoc i fachowe doradztwo.

Napisz lub zadzwoń

Biuro Obsługi Klienta


ul. Słowicza 45a
02-170 Warszawa.. PL
tel. 502-301-073
NIP: 521 35 79 340
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Synertech Sp. z o. o.