Co wchodzi w zakres obsługi technicznej nieruchomości

Obsługa techniczna nieruchomości to szereg prac nie tylko naprawczych, ale też zapobiegających usterkom. Czego dokładnie dotyczą takie prace i kto powinien się nimi zajmować? Wszystko wyjaśniamy w niniejszym artykule.

Naprawy usterek technicznych – komu zlecić?

Usterki dotyczą każdej nieruchomości. Nie da się ich uniknąć, ale można im zapobiegać. W jaki sposób? Podstawa to regularny przegląd i konserwacja instalacji znajdujących się wewnątrz budynków. Aby prace wykonane były rzetelnie, warto mieć zaufanego konserwatora budynków. Osoba lub też firma zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom, a dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu zapobiegnie usterkom i rozwiąże bieżące problemy.

Taka pomoc jest nieoceniona, dlatego każda wspólnota mieszkaniowa powinna znaleźć fachowców posiadających odpowiednie kwalifikacje, by móc zadbać kompleksowo o budynek. Tylko odpowiednio przeszkoleni specjaliści są w stanie znaleźć każdą drobną usterkę oraz sprawdzić wszelkie instalacje pod kątem bezpieczeństwa.

Jak wygląda obsługa techniczna nieruchomości?

Oprócz bieżących napraw usterek, obsługa techniczna sprawuje nadzór nad okresowymi przeglądami wymaganymi przez prawo. Fachowcy zajmują się też przeglądem i konserwacją instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, przeciwpożarowej czy wentylacji. Nie mniej ważne jest sprawdzenie elementów budowlanych. Są to absolutne podstawy, o które należy dbać, by utrzymać nieruchomość w odpowiednim stanie.

Sprawne instalacje to także mniejsze ryzyko wypadków. Dodatkowo działająca instalacja ochrony przeciwpożarowej może pomóc strażakom ugasić ogień. Obsługa techniczna zadba również o inne części infrastruktury. Bieżącej naprawy wymagają często elementy małej architektury, jak na przykład ławki czy altanki oraz ogrodzenia i bramy, które są narażone na różne warunki pogodowe, przez co mogą ulec zniszczeniu. Szybka naprawa jest nieoceniona i może zapobiec dalszym uszkodzeniom. Nie są to elementy krytyczne, jednak zaniedbanie ich może wpłynąć na negatywny odbiór okolicy przez mieszkańców.

Zakres obsługi technicznej nieruchomości jest zatem szeroki, ale nie można zapominać, że są to prace niezbędne, a ich zaniedbanie mogłoby pociągnąć za sobą nie tylko koszty, ale również być zagrożeniem dla mieszkańców. Wybór odpowiedniej obsługi technicznej wspólnot mieszkaniowych jest zatem kluczowy i zarządca powinien zadbać o to, by znaleźć firmę o odpowiednich kwalifikacjach, tak aby zapewnić mieszkańcom budynku wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu

Napisz lub zadzwoń

Biuro Obsługi Klienta


ul. Słowicza 45a
02-170 Warszawa.. PL
tel. 502-301-073
NIP: 521 35 79 340
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Synertech Sp. z o. o.